Porównanie serwerów VPS

Przechowywanie ważnych dla nas materiałów zapewne wiele razy przysporzyło nam wielu problemów. Gdzie przechowywać takie pliki? Dyski zewnętrze? W razie zagubienia, giną także materiały. Poczta mailowa? To raczej średnie rozwiązanie – w przypadku dostania się informacji w niepowołane ręce możemy wiele stracić, a ryzyko usunięcia maili jest naprawdę bardzo dużo więc warto byłoby zastanowić się nad jakąś opcją wirtualną.
Na rynku dostępne są różne serwery VPS. W zależności od swoich potrzeb można wybrać idealnie pasujący do siebie. Porównanie przykładowe z przykładowej strony oferującej serwery VPS. W ofercie mamy do wyboru cztery pakiety w zależności od potrzeb użytkownika każdy znajdzie coś dla siebie. Pojemność serwera waha się od 10 GB do nawet 50GB – przy największym z serwerów.

Transfer plików miesięczny jest przy wszystkich serwerach VPS nielimitowany. Zegar procesora występuje w od jednego – przy najmniejszym z serwerów do czterech przy największym . Pamięć RAM gwarantowana jest od 256 MB do 1024MB . Tutaj także przy czterech opcjach w zależności od potrzeb możemy wybrać odpowiednie dla siebie. Adres IP przy serwerach mniejszych jest jeden, przy większych serwerach już dwa. Dostęp do Parallels Power Panel i Backup FTP serwera VPS posiadają wszystkie opcje serwerów tak samo jak darmowy panel plesk, 10 domen ,pełny dostęp root , bezpłatna pomoc techniczna czy bezpłatna reinstalacja systemu. Ceny abonamentu kształtują się od 49.00 zł za miesiąc do 179.00 zł za miesiąc przy największym z serwerów.